LEKARZ RODZINNY

Wybierając lekarza rodzinnego (pierwszego kontaktu) w jednej z naszych Przychodni,
otrzymują Państwo bezpłatnie:

1. Poradę lekarską

2. W razie potrzeby wizytę domową

3. USG jamy brzusznej, szyi, tarczycy oraz ślinianek. Badanie wykonywane jest bezpłatnie, na miejscu, podczas wizyty

4. Dostęp do bezpłatnych badań laboratoryjnych

5. Wszelką pomoc związaną z Państwa zdrowiem, począwszy od pełnej diagnostyki na miejscu w Przychodni, przez skierowania do poradni specjalistycznych, aż po pomoc w znalezieniu odpowiedniej placówki  specjalistycznej.

6. Dodatkowo, oferujemy naszym Pacjentom  konsultacje lekarza kariologa ortopedy oraz zabiegi rehabilitacyjne.

 

Świadczenia w POZ są bezpłatne dla Pacjenta i ukierunkowane na promocję i profilaktykę zdrowotną, diagnostykę schorzeń, leczenie, zapobieganie lub ograniczanie niepełnosprawności, usprawnianie oraz pielęgnację
i edukację zdrowotną.

Aby bezpłatnie korzystać ze świadczeń POZ, pacjent dokonuje wyboru lekarza POZ (lekarza rodzinnego) poprzez złożenie deklaracji wyboru w celu określenia przynależności do danego lekarza.

Złożenie deklaracji jest bezpłatne.
Lekarza pierwszego kontaktu można bezpłatnie zmienić 2 razy w ciągu roku kalendarzowego. Zmiana odbywa się automatycznie - pacjent nic nie musi robić, całą procedurę przychodnia załatwia z NFZ.

Zmiana lekarza nie powoduje przeniesienia dokumentacji medycznej do nowej przychodni. To pacjent decyduje, czy chce przenieść swoją historię leczenia.

Od chwili złożenia deklaracji z jednoczesnym potwierdzeniem ubezpieczenia, pacjent jest objęty opieką w ramach POZ i od tej chwili może korzystać z bezpłatnego świadczenia w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.