16 marca 2023, ,

Przeprowadziliśmy szkolenia z Pierwszej Pomocy razem fundacją Kocham Życie i ŁKS Łódź

Wspólna inicjatywa przychodni, ŁKS Łódź oraz ŁKS Commercecon Łódź, we współpracy z Łódzką Fundacją Kocham Życie, przynosi wiele korzyści społeczeństwu poprzez organizację szkoleń z pierwszej pomocy. Ta niezwykła akcja skierowana była zarówno do kibiców klubu ŁKS Łódź. Dzięki wspaniałemu odbiorowi wśród mieszkańców rozszerzyliśmy ją również o uczniów oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 192 w Łodzi. Jest to znakomity przykład wspólnego zaangażowania i troski o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta.

Szkolenia z pierwszej pomocy odgrywają niezwykle ważną rolę w społeczeństwie. Wiedza na temat udzielania pomocy w nagłych przypadkach może uratować życie i złagodzić skutki wypadków. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej osób posiadało umiejętności pierwszej pomocy. Ta inicjatywa nie tylko umożliwiła zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pomocy medycznej, ale również promowała aktywność fizyczną i integrację społeczności lokalnej.

Współorganizacja szkoleń z pierwszej pomocy przez przychodnię, ŁKS Łódź oraz ŁKS Commercecon Łódź przynosi liczne korzyści. Wsparcie obu sekcji ŁKS-u nie tylko przyciąga fanów sportu, ale także zachęca do uczestnictwa w szkoleniach z pierwszej pomocy, które organizowane są przy udziale zawodników i trenerów tych drużyn. Ta współpraca tworzy silne więzi między klubem, a kibicami. A sama inicjatywa została doceniona przez mieszkańców, przedstawicieli miesta i służby medyczne.

Należy podkreślić, że inicjatywa została zorganizowana we współpracy z Łódzką Fundacją Kocham Życie, która od lat angażuje się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców Łodzi. Fundacja ma na swoim koncie wiele cennych projektów, które przyczyniły się do rozwoju społeczności lokalnej. W tym przypadku Fundacja, przy wsparciu Centrum Medycznego Kinemedica stworzyła inicjatywę mającą na celu naukę pierwszej pomocy wśród jak największej liczby osób.

Szkolenia z pierwszej pomocy są nie tylko praktyczne i wartościowe, ale także mobilizują społeczeństwo do aktywnego udziału w życiu miasta. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas szkoleń przekładają się na większe poczucie pewności siebie oraz gotowość do udzielenia pomocy w przypadku wypadków. To niezwykle ważne, aby każdy człowiek miał świadomość, że może być pierwszym ogniwem łańcucha ratunkowego w sytuacjach kryzysowych.

Dzięki temu przedsięwzięciu mieszkańcy Łodzi zyskują możliwość zdobycia niezbędnych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, a także mają okazję spotkać się z zawodowymi sportowcami i trenerami. Wspólnie tworzą silną i zjednoczoną społeczność, w której troska o zdrowie i bezpieczeństwo jest priorytetem.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tej fascynującej akcji, zapraszamy do odwiedzenia profilu Facebook Fundacji Kocham Życie (https://www.facebook.com/LodzkaFundacjaKochamZycie) oraz strony internetowej fundacji (https://fundacjakochamzycie.org/blog/), gdzie znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat inicjatywy oraz dalsze aktualności związane z jej rozwojem. Zachęcamy również do wsparcia finansowego fundacji – co przełoży się na organizację kolejnych wspaniałych akcji.

Tagi: , , ,